Foran Sotsji – prøve-OL 2013

Sotsji 2013

Her er resultatene fra prøve-OL i Sotsji, så blir det spennende å se om noen av disse klarer å følge opp i lekene som starter førstkommende helg.

Sprint

  1. Petter Northug, Norge
  2. Dario Cologna, Sveits
  3. David Hofer, Italia
  4. Sergeij Ustiugov, Russland
  5. Nikita Kriukov, Russland
  6. Alexej Petukhov, Russland

30 km fellesstart med skibytte

  1. Dario Cologna, Sveits
  2. Ilia Tsjernousov, Russland
  3. Alexander Legkov, Russland
  4. Maxim Vylegsjanin, Russland
  5. Jevgenij Belov, Russland
  6. Tobias Angerer, Tyskland

Lagsprint

  1. Russland (Japarov, Vylegsjanin)
  2. Sverige (Peterson, Jönsson)
  3. Tyskland (Teichmann, Angerer)
  4. Russland 2 (Petukhov, Kriukov)
  5. Norge (Pettersen, Northug)
  6. Kazakhstan (Chebotko, Poltoranin)

Sprint kvinner

  1. Kikkan Randall, USA
  2. Aurore Jean, Frankrike
  3. Cecilie Brun-Lie, Norge
  4. Astrid U. Jacobsen, Norge
  5. Mari Laukkanen, Finland
  6. Ida Sargent, USA

15 km fellesstart med skibytte

  1. Kristin Størmer Steira, Norge
  2. Julija Tsjekaleva, Russland
  3. Nicole Fessel, Tyskland
  4. Astrid U. Jacobsen, Norge
  5. Katrin Zeller, Tyskland
  6. Anne Kyllönen, Finland

Lagsprint kvinner

  1. Finland (Malvalehto, Kyllönen)
  2. Russland 2 (Ivanova, Matveeva)
  3. Canada (Jones, Gaiazova)
  4. Norge (Jacobsen, Brun-Lie)
  5. USA (Sargent, Bjornsen)
  6. Russland 3 (Nikolaeva, Usatova)

Hopp, normal bakke

  1. Gregor Schlierenzauer, Østerrike
  2. Severin Freund, Tyskland
  3. Andreas Kofler, Østerrike
  4. Thomas Morgenstern, Østerrike
  5. Anders Bardal, Norge
  6. Richard Freitag, Tyskland

Hopp, normal bakke

  1. Andreas Kofler, Østerrike
  2. Richard Freitag, Tyskland
  3. Andreas Wellinger, Tyskland
  4. Anders Bardal, Norge
  5. Severin Freund, Tyskland
  6. Karl Geiger, Tyskland
  7. Anders Jacobsen, Norge

Hopp kvinner, normal bakke

  1. Sarah Hendrickson, USA
  2. Sara Takanashi, Japan
  3. Anette Sagen, Norge
  4. Daniela Iraschko, Østerrike
  5. Coline Mattel, Frankrike
  6. Evelyn Insam, Italia

Hopp kvinner, normal bakke

  1. Daniela Iraschko, Østerrike
  2. Coline Mattel, Frankrike
  3. Sara Takanashi, Japan
  4. Jacqueline Seifriedsberger, Østerrike
  5. Carina Vogt, Tyskland
  6. Lindsey Van, USA

Kombinert, HS140 + 10 km

  1. Berhard Gruber, Østerrike
  2. Eric Frenzel, Tyskland
  3. Wilhelm Denifl, Østerrike
  4. Taihei Kato, Japan
  5. Taylor Fletcher, USA
  6. Mikko Kokslien, Norge

Kombinert, lagkonkurranse

  1. Tyskland (Faisst, Rydzek, Kircheisen, Frenzel)
  2. Frankrike (Lacroix, Braud, Laheurte, Lamy Chappuis)
  3. Østerrike (Gruber, Druml, Klapfer, Denifl)
  4. Norge (Krog, Schmid, Kokslien, Graabak)
  5. Tsjekkia (Dvorak, Churavy, Slavik, Portyk)
  6. Japan (Nagai, Minato, Kato, Yamamoto)